Kolejna udana konferencja dla nauczycieli zorganizowana przez pracowników Instytutu Neofilologii

Data: 08.05.2024 Kategoria: WH-S

W dniu 25 kwietnia 2024 roku Uniwersytet w Bielsku-Białej był gospodarzem konferencji metodycznej dla nauczycieli. Siedmiu partnerów projektowych z różnych krajów europejskich: Rumunii, Belgii, Cypru, Węgier, Słowacji, Polski i Finlandii, skupiło się na promocji umiejętności transwersalnych w edukacji mieszanej.

Uczestnicy wzięli udział w różnorodnych sesjach, w tym wykładach na temat umiejętności transwersalnych, metodologii nauczania hybrydowego, modelu odwróconej klasy i nauczania opartego na grach, a także w warsztatach skupionych wokół modelu rotacyjnego w edukacji mieszanej, modelu odwróconej klasy, oraz nauczania opartego na wykorzystywaniu gier. Celem zarówno wykładów jak i sesji warsztatowych było wyposażenie nauczycieli w innowacyjne podejścia do poprawy doświadczeń edukacyjnych uczniów.

Konferencja było zwieńczeniem Projektu dotyczącego rozwoju umiejętności społecznych w nauczaniu mieszanym, inicjatywy współfinansowanej przez Unię Europejską. Łącząc nauczycieli z całej Europy, konferencja zapewniła platformę do współpracy, wymiany wiedzy i rozwoju zawodowego, przyczyniając się do poprawy praktyk nauczania i wyników uczniów w uczestniczących krajach. Jeżeli jesteś zainteresowany wynikami naszego projektu odwiedź naszą stronę internetową: https://sites.google.com/view/social-blend-project-website/home  i zapoznaj się z tym, co dla Ciebie przygotowaliśmy!