Azure Dev Tools for Teaching dla pracowników

Program Azure Dev Tools for Teaching (znany wcześniej jako Microsoft Imagine w wersji Standard i Premium) to oparta na subskrypcjach oferta przeznaczona dla akredytowanych szkół i uczelni udostępniających narzędzia często używane w naukowych, technologicznych, inżynieryjnych i matematycznych (STEM) programach nauczania.

Zapewnia nauczycielom, wykładowcom, uczniom i studentom profesjonalne narzędzia programistyczne i projektowe, oprogramowanie oraz usługi od firmy Microsoft. Zawiera nasze najnowsze technologie i usługi w chmurze, które inspirują i angażują uczniów i studentów. Ponadto zapewnia nauczycielom i wykładowcom zróżnicowany zestaw zasobów, dzięki którym ich zajęcia będą stawiać przed uczniami i studentami nowe wyzwania oraz angażować ich i motywować na nowe sposoby.

Program Imagine Standard został zastąpiony przez program Azure Dev Tools for Teaching. Dodatkowe funkcje programu Imagine Premium zostały dołączone do programu Azure Dev Tools for Teaching w celu uzyskania bardziej kompleksowego rozwiązania.

Rejestracja pracownika:

1. Należy przejść na stronę ms.ath.bielsko.pl, kliknąć Sign In

image001-1.webp

2. W nowo otwartej stronie należy zalogować się na swoje konta Microsoft lub jeśli ktoś jeszcze go nie posiada, należy wybrać opcję Create one! (w przypadku studentów proszę wybrać konto uczelniane @student.ath.edu.pl w przypadku pracowników można wybrać konto @live.ath.edu.pl lub utworzyć konto w oparciu o konto domenowe @ath.bielsko.pl)
  3. Tworzenie konta (jeśli jeszcze takiego nie posiadasz). W nowo otwartym oknie należy podać adres email, po naciśnięciu przycisku Next hasło do nowego konta Microsoft, dalej postępować według komunikatów.

image003-1.webp

image005.webp

4. Po przejściu całego procesu rejestracji na adres e-mail użytkownika powinien zostać wysłany kod rejestracyjny, który należy podać w kolejnym oknie:

image007.webp

5. Po zalogowaniu się na swoje konto Microsoft należy podać adres email w domenie ath.bielsko.pl celem weryfikacji statusu pracownika przez serwery Microsoft, należy nacisnąć przycisk „verify academic status and accept terms”.

image009-1.webp

6. Na adres email (w domenie ath.bielsko.pl) zostanie wysłany link aktywacyjny, należy postępować wg. Instrukcji w nim zawartych.

image011-1.webp

7. Po akceptacji wszystkich regulaminów użytkownik uzyska dostęp do oprogramowania Microsoft, w swoim panelu użytkownika.

Odpowiedź na najczęściej zadawane pytania
Poprzedni system dystrybucji licencji (obecnie zastąpiony przez Azure Dev Tools, można jednak odczytać stare licencje) – MSDN
W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z osobą wyznaczoną na wydziale jako administrator tej usługi.