Nauka górą! Studiuj blisko, praktycznie i z pasją.

Szkolenia

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z materiałami wypracowanymi w ramach projektu "GEPARD – Gender Equality Programme in Academia – Raising Diversity" finansowanego ze środków UE. Lider projektu to Uniwersytet Śląski w Katowicach, a cel główny projektu to  wyrównywanie szans kobiet i mężczyzn w środowisku akademickim poprzez eliminowanie dyskryminacji ze względu na płeć wśród pracowników i studentów oraz zwiększanie różnorodności.

Materiały:

Podsumowaniem projektu była międzynarodowa konferencja naukowa "Różnorodność, równość i inkluzja w społeczności – wspieranie dobrostanu i zrównoważonego rozwoju", która odbyła się na Uniwersytecie Śląskim 21-22 marca 2024 r. Konferencja była okazją do zaprezentowania wyników projektu GEPARD oraz omówienia sposobów wdrażania zasad różnorodności, równości i inkluzji w różnych środowiskach.

Relację z dwudniowych obrad można obejrzeć na YouTube:
Dzień I – https://www.youtube.com/live/84NDhgYVC6s?si=BFbj5c5Zk_CzUcGr
Dzień II – https://www.youtube.com/live/jyUZz0iKfuw?si=nO6MqxmV3SzHTCah


Informujemy, iż osoby zainteresowane szkoleniami podnoszącymi kompetencje w zakresie znajomości zagadnień związanych z równością płci, mogą uzyskać wsparcie finansowe w ramach projektów realizowanych w naszej Akademii.

Z uwagi na wymagania projektowe finansowanie dostępne jest dla:

  • kadry kierowniczej,
  • kadry administracyjnej,
  • członków niektórych Komisji oraz osób pełniących funkcje powiązane z w/w tematyką (np. członków Komisji Antydyskryminacyjnej,  Rzeczników dyscyplinarnych, członków Komisji dyscyplinarnych itp.),
  • nauczycieli akademickich zajmujących stanowiska dydaktyczne i badawczo-dydaktyczne podnoszących kompetencje w ramach zajęć dydaktycznych o tematyce powiązanej z w/w zagadnieniami.

Osoby zainteresowane powinny:

  • dokonać wyboru odpowiedniego szkolenia na otwartym rynku (w razie problemów z wyborem szczegółowej tematyki lub organizatorów najbliższych szkoleń mogą Państwo wysyłać pytania na adres rownoscath@ubb.edu.pl);
  • wypełnić dokumenty aplikacyjne dostępne pod adresem https://portal-wiedzy.ath.bielsko.pl/akadmeia-przyszlosci lub https://portal-wiedzy.ath.bielsko.pl/studiuj-w-gorach (informacje dotyczące kwestii merytorycznych i technicznych związanych z procedurą uzyskania wsparcia finansowego można uzyskać w Dziale Nauki i Współpracy Zewnętrznej u  Pani Ewy Sobieckiej lub Pani Sylwii Gajdy);
  • złożyć dokumenty w Dziale Nauki i Współpracy Zewnętrznej.

O nowych możliwościach finansowania szkoleń będziemy Państwa informować na bieżąco.


Zapraszamy na kurs stworzony przez Directorate of Digitalization, Technology and Agri-Business of the United Nations Industrial Development Organization (UNIDO) jest przeznaczony dla inwestorów, menedżerów, doradców ds. finansów, doradców biznesowych, przedsię-biorców planujących działać na rynkach wschodzących oraz instytucji promocji inwestycji. Dzięki temu kursowi można dogłębnie zrozumieć uzasadnienie biznesowe strategii Gender Lens Investing, dowiedzieć się, jak strategicznie poruszać się po wschodzących rynkach publicznych i prywatnych oraz określić zakres dostępnych zasobów i narzędzi pomocnych w inwestycjach. Można także dowiedzieć się, w jaki sposób inwestycje na rzecz działań klimatycznych i inwestowanie z myślą o równości płci mogą się wzajemnie wzmacniać.

Ten kompleksowy trening jest dostępny po zarejestrowaniu się na stronie:
https://hub.unido.org/training-modules-gender- lens-investment-training


4 grudnia 2023 r. w godz. 13:00-14:30 UNESCO organizuje webinar pt. Every learner matters: Disability inclusion and gender equality in education. Cele tego spotkania to przedstawienie najnowszych danych i narzędzi dotyczących kluczowych wskaźników edukacyjnych służących badaniu niepełnosprawności i płci na poziomie krajowym, regionalnym i globalnym. Na podstawie takich danych można sformułować wyzwania i zalecenia, którymi należy się zająć na różnych poziomach, w tym w środowisku nauczycieli i w rodzinach na poziomie krajowych systemów edukacji. Webinar pozwoli lepiej zrozumieć związek między równością płci a włączeniem osób niepełnosprawnych do edukacji, a także posłuchać o dobrych praktykach i lekcjach, które promują i zapewniają wysoką jakość edukacji włączającej i uwzględniającej perspektywę płci. Webinar jest adresowany to pracowników ministerstw odpowiedzialnych za edukację, pedagogów, badaczy i ekspertów, organizacji działających na rzecz rozwoju, firm edukacyjnych, przedstawicieli organizacji młodzieżowych oraz organizacji osób niepełnosprawnych, młodzieży/uczniów z niepełnosprawnością, przedstawicieli rodziców i nauczycieli oraz organizacji pozarządowych wspierających edukację włączającą.

Rejestracja dostępna pod linkiem:
https://www.unesco.org/en/articles/every-learner-matters-disability-inclusion-and- gender-equality-education


Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE zaprasza do udziału w szkoleniu online dla wnioskodawców HoryZontu Europa na temat włączania wymiaru płci w treści badań i innowacji, które odbędzie się 6 grudnia 2023 r. w godz. 11:00-13:00 na platformie MS Teams. Spotkanie ma na celu zwiększenie świadomości dotyczącej znaczenia uwzględniania wymiaru płci w treści badań i innowacji, jak też zapoznanie uczestników z narzędziami i metodami umożliwiającymi efektywne włączenie tego wymiaru do wniosków projektowych Horyzontu Europa.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie:
https://www.kpk.gov.pl/wydarzenia/ zaproszenie-na-szkolenie-jak-uwzgledniac-wymiar-plci-w-projektach-br


Zachęcamy do obejrzenia nagrania z webinarium firmy PwC, które odbyło się 10 października 2023 roku, podczas którego zostały zaprezentowane praktyczne aspekty wdrożenia Dyrektywy o transparentności wynagrodzeń.
https://www.youtube.com/watch?v=TlqGfMiW8c4


Zapraszamy do obejrzenia wielu ciekawych webinarów na stronie Akademia Nieustraszonej w Pracy https://www.wysokieobcasy.pl/akcje-specjalne/0,179196.html?disableRedirects=true, dotyczących między innymi trudnych pytań, jak: dlaczego kobiety 50+ są niewidoczne na rynku pracy?, jak Polki i Ukrainki mogą szukać pracy zgodnej z ich kwalifikacjami?, jak osoby z niepełnosprawnościami funkcjonują na rynku pracy i wiele innych

©2023 UBB. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja: OPTeam S.A.

fundusze.webp

polska.webp

ue.webp

Zapisano