Komunikaty

Sprawozdanie z piątego spotkania Partnerów Projektu dotyczącego rozwoju umiejętności transwersalnych w edukacji mieszanej

Data: 08.05.2024

24 kwietnia i 26 kwietnia na Uniwersytecie w Bielsku-Białej odbyło się piąte międzynarodowe spotkanie projektowe. Spotkanie to było ostatnim w ramach Projektu dotyczącego rozwoju umiejętności społecznych w nauczaniu mieszanym, który trwał 2,5 roku.

Projekt miał na celu rozwój umiejętności społecznych (transwersalnych) w nauczaniu hybrydowym oraz wsparcie nauczycieli w wykorzystywaniu narzędzi cyfrowych w nowoczesnej edukacji.

W trakcie projektu partnerzy przeprowadzili szeroko zakrojone badania preferencji nauczycieli dotyczących cyfryzacji, nauczania hybrydowego i gamifikacji. Co ważne, na podstawie tych badań zidentyfikowali umiejętności miękkie (transwersalne), które są słabo rozwinięte w szkołach i wymagają szczególnego wsparcia. Partnerzy opracowali materiały i narzędzia online, koncentrując się na tych umiejętnościach, a następnie przeprowadzili sesje szkoleniowe, aby pokazać nauczycielom, jak efektywnie je wykorzystać. Szkolenia odbywały się w formule hybrydowej, aktywnie zachęcając do udziału online.

To spotkanie wieńczy projekt, a czwartkowa konferencja stanowi kulminację wspólnych działań mających na celu poprawę modelu edukacyjnego w kontekście postępującej cyfryzacji. Jeżeli jesteś zainteresowany wynikami naszego projektu odwiedź naszą stronę internetową: https://sites.google.com/view/social-blend-project-website/home  i zapoznaj się z tym, co dla Ciebie przygotowaliśmy!