dr hab. Katarzyna Ożańska-Ponikwia otrzymała grant z NCN

Data: 28.05.2024 Kategoria: WH-S

Dr hab. Katarzyna Ożańska-Ponikwia, prof. UBB z Wydziału Humanistyczno-Społecznego otrzymała w ramach konkursu Opus 26 grant na realizację projektu badawczego „Czynniki indywidualne w kontekście mobilności Erasmus+”.

Projekt ma za zadanie zbadanie roli czynników indywidualnych wpływających na proces przyswajania języka obcego w kontekście wymiany akademickiej Erasmus+. Jest to pierwsze tak szeroko zakrojone studium uwzględniające efekty mobilności międzynarodowej, którego integralną częścią jest pomijana dotychczas inteligencja emocjonalna. Planowana wielowątkowa analiza pozwoli na lepsze zrozumienie nie tylko procesów związanych ze studiowaniem za granicą, ale przyczyni się także do umożliwienia większej liczbie studentów uczestniczenia w programach Erasmus+, oraz do znacznego zmaksymalizowania korzyści płynących z tego typu wymiany na poziomie indywidualnym i instytucjonalnym.

Na 1737 złożonych w konkursie wniosków, finasowanie uzyskało 267 w tym tylko 11 wniosków z dyscypliny językoznawstwo.

Serdecznie gratulujemy!