Dziennikarstwo obywatelskie w ATH

Data: 10.03.2022 Kategoria: Ogólne
Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W piątek 4 marca br. odbyło się spotkanie zespołu z naszej Uczelni inicjujące realizację projektu „Dziennikarstwo obywatelskie dla rozwoju regionalnego. Opracowanie interdyscyplinarnej oferty edukacyjnej i wdrożenie innowacyjnych metod kształcenia”. Operatorem przedsięwzięcia jest Fundusz Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE).

Głównym celem projektu jest opracowanie nowego modułu specjalizacyjnego „Dziennikarstwo obywatelskie”, którego wdrożenie planowane jest na studiach licencjackich i magisterskich z filologii polskiej. Opracowane zostaną również: portal edukacyjny z otwartymi zasobami edukacyjnymi, dostarczający narzędzi do edukacji w trybie online lub hybrydowym, interdyscyplinarny podręcznik do dziennikarstwa obywatelskiego, a także cykl 15 wykładów video, dostępnych na portalu edukacyjnym.

Projekt będzie realizowany przez zespół pracowników Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej oraz partnerskiego Uniwersytetu w Tromsø (Arktyczny Uniwersytet Norwegii).