Uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego

Data: 06.10.2022 Kategoria: Ogólne
Wpis może zawierać nieaktualne dane.
Data: 05.10.2022
Miejsce wydarzenia: Auditorium Maximum

Vivat Academia, Vivant Professores… Tradycyjnym uderzeniem berła rektorskiego JM Rektor dr hab. inż. Jacek Nowakowski, prof. ATH, zainaugurował dziś rok akademicki 2022/2023 w Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

Pośród gości obecnych w Auditorium Maximum znaleźli się m. in. Paulina Malinowska-Kowalczyk – doradca Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Jan Chrząszcz – Wicewojewoda Śląski, Jarosław Klimaszewski – Prezydent Bielska-Białej, Adam Ruśniak – z-ca Prezydenta Bielska-Białej, Biskup Piotr Greger – biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej. Licznie zjawili się również rektorzy i dziekania uczelni śląskich i małopolskich, a także przedstawiciele władz samorządowych Podbeskidzia i reprezentanci otoczenia biznesowego uczelni.

Najważniejszym punktem uroczystości była immatrykulacja nowo przyjętych studentów Akademii; rotę ślubowania wypowiedzieli także doktoranci, podejmujący w tym roku naukę w Interdyscyplinarnej Szkole Doktorskiej ATH oraz doktorzy, którzy otrzymali stopień naukowy w minionym roku akademickim. JM Rektor wręczył odznaczenia Zasłużony dla Akademii Techniczno-Humanistycznej, a także wyróżnienia dla Ambasadorów Akademii Techniczno-Humanistycznej – otrzymali je:

• Pan Przemysław Drabek, Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej,
  • Spółka Aqua S.A.,
  • Centrum Inżynieryjne w Bielsku-Białej,
  • Pan Jan Moroń, absolwent Wydziału Nauk o Zdrowiu naszej Akademii.

Uroczystość uświetnił Chór Akademii Techniczno-Humanistycznej pod dyrekcją prof. Jana Borowskiego.

Vivat Academia,
Vivant Professores,