Za nami Piknik Naukowy w Żywcu

Data: 27.05.2024 Kategoria: Ogólne

W niedzielę 26 maja w pięknym Parku Habsburgów w Żywcu odbył się Piknik Naukowy inaugurujący XXIV Festiwal Nauki i Sztuki organizowany przez Uniwersytet Bielsko-Bialski.

W piknikowych namiotach odwiedzający mieli okazję zapoznać się z różnymi nowinkami technologicznymi z zakresu druku 3D, zrobotyzowanego tłoczenia, automatyki przemysłowej czy programowania, ale także zarządzania czasem pracy, ekologii, a nawet terapii dźwiękami. Przestrzeń pomiędzy stoiskami wypełniły różne aktywności adresowane do najmłodszych uczestników pikniku.

Ponieważ hasłem przewodnim tegorocznej imprezy są „Góry nauki”, na festiwalowej scenie zaprezentowali się nie tylko bielscy naukowcy, ale także muzycy i regionaliści z Żywiecczyzny. Z bardzo ciepłym przyjęciem widzów spotkał się koncert ponad trzydzieściorga dzieci grających na heligonkach (tradycyjnych góralskich instrumentach muzycznych).

Podczas uroczystego otwarcia pikniku prof. Tomasz Knefel – Prorektor ds. studenckich i kształcenia UBB, Adrian Midor – Starosta Żywiecki oraz Andrzej Widzyk – Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania wręczyli nagrody za prace biorące udział w Okręgowej Olimpiadzie Innowacji Technicznych w Elektronice i Mechatronice, Ochronie Środowiska oraz Mechanice w Okręgu Bielsko-Bialskim 2024.

O godz. 13:00 Muzeum Miejskim w Żywcu odbył się również wernisaż wystawy grafiki i malarstwa prof. Ernesta Zawady pt. „Wczoraj i dziś”.

Zapraszamy na fotorelację z żywieckiej niedzieli.

loga1.webp "XXIV Beskidzki Festiwal Nauki i Sztuki"
UMOWA Nr POPUL/SP/0070/2023/01
Projekt finansowany ze środków budżetu państwa, w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki II”  Ministra Edukacji i Nauki
loga2.webp