Nauka górą! 4 października 2024 r., w godz. 11:00-13:00 uruchomimy dla Was system IRK. Zostań studentem UBB!

37. edycja Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich ENERGETAB 2024 już za nami

Data: 03.10.2024 Kategoria: Ogólne

W czwartek 19 września zakończyła się 37. edycja Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich ENERGETAB 2024. Podczas trzydniowych targów 474 wystawców z 17 krajów Europy i Azji zaprezentowało pełną gamę najnowszych urządzeń, aparatów, pojazdów i technologii zarówno dla energetyki zawodowej i przemysłowej jak i drobnego prosumenta.

Podczas targów Uniwersytet Bielsko-Bialski na swoim stoisku promocyjnym prezentował ofertę edukacyjną, przedstawiając możliwości podjęcia nauki na nowoczesnych kierunkach studiów oraz ciekawych specjalnościach.

Podczas oficjalnej ceremonii otwarcia targów licznie zgromadzonych gości powitał prezes ZIAD Bielsko-Biała SA - pan Dariusz Mrzygłód, życząc obecnym na targach spełnienia oczekiwań, jakie wiążą z tym wydarzeniem. Przypomniał, że ZIAD obchodzi 50-lecie i zapewnił, że ENERGETAB to najlepsze miejsce i czas na prezentowanie innowacyjnych rozwiązań dla energetyki.

Interesującą konferencję zatytułowaną „Energia Dziś i Jutro” zorganizował drugiego dnia targów Oddział Bielsko-Bialskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich wraz z firmą ZIAD Bielsko Biała SA, organizatorem Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich ENERGETABJednym z uczestników debaty energetycznej był pracownik Wydziału Inżynierii Materiałów, Budownictwa i Środowiska dr hab. inż. Kazimierz Drabczyk, prof. UBB.

Targi ENERGETAB były doskonałą okazją, aby móc poznać lub porównać całe spektrum prezentowanych specjalistycznych maszyn i urządzeń elektroenergetycznych, aparaturę rozdzielczą i łączeniową, kontrolno – pomiarową, automatyki i sterowania, osprzęt sieci przesyłowych i  dystrybucyjnych, energooszczędne oświetlenie przemysłowe i drogowe, systemy informatyczne i telekomunikacyjne stosowane w energetyce czy innowacyjne technologie sieciowe. Z roku na rok szybko wzrasta na targach gama urządzeń i technologii informatycznych związanych z odnawialnymi źródłami energii czy elektromobilnością. Znacząca była liczba oferentów różnej wielkości bateryjnych magazynów energii, nierzadko oferowanych łącznie z punktami ładowania samochodów elektrycznych czy uzupełniającym zasilaniem z OZE. Najnowsze rozwiązania prezentowali dostawcy paneli fotowoltaicznych w tym, na przykład, scalonych z dachówkami ceramicznymi.