ATH współpracuje z klastrem Silesia Automotive

Data: 27.02.2022 Kategoria: Ogólne
Wpis może zawierać nieaktualne dane.

23 lutego w Akademii Techniczno-Humanistycznej gościł Łukasz Górecki, Dyrektor Klastra „Silesia Automotive & Advanced Manufacturing” (SA&AM). Spotkanie rozszerza naszej uczelni możliwości współpracy z krajowymi i zagranicznymi przedsiębiorstwami z branży motoryzacyjnej.

Akademia Techniczno-Humanistyczna już od kilku lat jest członkiem Klastra „Silesia Automotive & Advanced Manufacturing” (SA&AM), którego główne biuro znajduje się w Gliwicach. Istotą działania SA&AM jest budowanie silnej platformy wymiany i współpracy między przedsiębiorstwami a instytucjami edukacyjnymi i naukowymi.

W spotkaniu JM Rektora z dyrektorem Góreckim udział wzięli także dr hab. inż Jacek Pezda, prof. ATH – Dziekan Wydziału Budowy Maszyn i Informatyki oraz dr hab. inż. Krzysztof Parczewski, prof. ATH, z Katedry Silników Spalinowych i Pojazdów. Przedmiotem rozmów były przede wszystkim perspektywy zwiększenia zaangażowania naszej Uczelni w działalność klastra oraz możliwości nawiązania ścisłej współpracy z przedsiębiorstwami z branży motoryzacyjnej w województwach śląskim i opolskim.