Dzieci opanowały dziś uniwersytet!

Data: 28.05.2024 Kategoria: Ogólne

Festiwalowy wtorek w całości dedykowany był najmłodszym – blisko 500 dzieci z regionu wzięło udział w Akademii Młodych Talentów.

Przygoda małych studentów UBB rozpoczęła się od uroczystej immatrykulacji z udziałem ubranych w togi Prorektora ds. Studenckich i Kształcenia dr hab. inż. Tomasza Knefla, prof. UBB, oraz koordynatora festiwalu – a równocześnie Dziekana Wydziału Humanistyczno-Społecznego – prof. dr. Hab. Ernesta Zawady.

Dla dzieci przygotowane zostały aż 22 ścieżki edukacyjne, obejmujące swoją tematyką wszystkie dyscypliny naukowe prowadzone na naszej uczelni. Studenci pedagogiki przygotowali przedstawienie pt. „Mała księżniczka”, Centrum Nauki Kopernik z Warszawy zaprosiło na wspólne muzykowanie, OSP Kamienica prezentowało trzy wozy strażackie, a Nadleśnictwo Bielsko przeprowadziło warsztaty „Spotkanie z lasem” – to tylko nieliczne z wielu atrakcji, jakie wypełniły dzisiejszy dzień przedszkolakom i uczniom.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

loga1.webp "XXIV Beskidzki Festiwal Nauki i Sztuki"
UMOWA Nr POPUL/SP/0070/2023/01
Projekt finansowany ze środków budżetu państwa, w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki II”  Ministra Edukacji i Nauki
loga2.webp