Nauka górą! 11 października 2024 r., w godz. 11:00-13:00 uruchomimy dla Was system IRK.

Inauguracja roku akademickiego w UBB

Data: 08.10.2024 Kategoria: Ogólne

8 października w Auditorium Maximum odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2024/2025 w Uniwersytecie Bielsko-Bialskim. Uczelnia kontynuuje tradycje kształcenia wyższego w naszym mieście sięgające roku 1969, a dzisiejsza ceremonia była już pięćdziesiątą piątą z kolei.

Wśród przybyłych gości znaleźli się rektorzy kilkunastu uniwersytetów i politechnik, parlamentarzyści, władze miejskie oraz biskupi kościołów Rzymskokatolickiego, Ewangelicko-Augsburskiego oraz Prawosławnego.

Najważniejszy punkt programu – uroczystą immatrykulację nowo przyjętych studentów i doktorantów – poprowadziła Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia dr hab. Katarzyna Ożańska-Ponikwia, prof. UBB.

Pracownikom UBB wręczono odznaczenia państwowe za długoletnią służbę. Ponadto tytułami „Zasłużony dla Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego” oraz „Ambasador Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego” uhonorowane zostały osoby z otoczenia społeczno-gospodarczego uczelni.

Tradycyjny wykład inauguracyjny pt. „Quo vadis, fotowoltaiko?” wygłosił dr hab. inż. Kazimierz Drabczyk, prof. uczelni.

W trakcie uroczystości wybrzmiały pieśni Gaude Mater Polonia oraz Gaudeamus igitur w wykonaniu Chóru Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego pod dyrekcją prof. Beaty Borowskiej.

Zapraszamy na fotorelację z uroczystości.

listy_gratulacyjne.pdf 6.59MB [ .pdf ]