Jakub Brońka z tytułem MVP XIII Mistrzostw Polski Uczelni Wyższych w Ratownictwie Medycznym

Data: 24.05.2024 Kategoria: WNoZ

W dniach 14-16.05.2024 odbyły się XIII Mistrzostwa Polski Uczelni Wyższych w Ratownictwie Medycznym zorganizowane przez Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego.

Zadania realizowane były na terenie kompleksu Hotelu Szyndzielnia oraz na wieży widokowej i stoku Szyndzielnia.

W zawodach wzięło udział 17 drużyn z całej Polski. Organizatorzy przygotowali dla uczestników 6 symulowanych scenariuszy medycznych oraz test z zakresu wytycznych ERC.  Po uroczystym rozpoczęciu mistrzostw odbyły się 3 zadania nocne. Drugiego dnia 3 zadania dzienne oraz test. Podczas symulowanych akcji ratunkowych uczestnicy mistrzostw współpracowali z jednostkami GOPR, Policji oraz PSP.

Klasyfikacja generalna XIII Mistrzostw Polski Uczelni Wyższych w Ratownictwie Medycznym – podium:

1. Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
  2. Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum
  3. Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Po raz pierwszy w historii Mistrzostw przyznano tytuł MVP (most valuable player) oraz wręczono puchar Dziekana Nauk o Zdrowiu, który otrzymał Jakub Brońka reprezentujący Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

• Organizatorem mistrzostw był: prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Rafał Bobiński - Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego
  • Mistrzostwa zostały objęte patronatem honorowym przez: dr hab. inż. Jacka Nowakowskiego, prof. UBB - Rektora Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego
  • Komandorem Mistrzostw oraz Sędzią Odwoławczym był: dr hab. n. med. i n. o zdr. Tomasz Ilczak
  • Sędzią Głównym Mistrzostw był: dr n. o zdr. Michał Ćwiertnia