Już za dwa tygodnie XXIV Festiwal Nauki i Sztuki!

Data: 13.05.2024 Kategoria: Ogólne
Data: 26.05 - 02.06.2024
Miejsce wydarzenia: Kampus UBB, Park im. J. Słowackiego w Bielsku-Białej, Park Zamkowy w Żywcu, Bielskie Centrum Kultury, Książnica Beskidzka itd.
Godzina: 11:00 - 17:00

Dziś odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca XXIV Beskidzki Festiwal Nauki i Sztuki, który odbędzie się w dniach od 26 maja do 2 czerwca 2024 r. w Bielsku-Białej i w Żywcu. Głównym organizatorem imprezy jest Uniwersytet Bielsko-Bialski, a współorganizatorami Starostwa Powiatowe oraz Urzędy Miejskie w Bielsku-Białej i Żywcu.

O Festiwalu i jego programie zgromadzonym dziennikarzom opowiadali:

• JM Rektor UBB prof. Jacek Nowakowski
  • Prof. Ernest Zawada – główny koordynator Festiwalu
  • Przemysław Kamiński – z-ca Prezydenta Miasta Bielska-Białej
  • Marek Czul – z-ca Burmistrza Miasta Żywca
  • Stanisław Kucharczyk – Wicestarosta Żywiecki
  • Małgorzata Zarębska – Uniwersytet Bielsko-Bialski

O Festiwalu

Po raz kolejny nasza uczelnia wychodzi poza mury kampusu, aby dzielić się swoimi naukowymi pasjami. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to: „Góry nauki”. Podobnie jak w roku ubiegłym, Festiwal będzie miał w znacznej mierze charakter piknikowy, a główne wydarzenia odbędą się 26 maja w Żywcu (w parku między zamkami) oraz 2 czerwca w Bielsku-Białej (Park Juliusza Słowackiego).

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Na niektóre aktywności obowiązuje rejestracja z uwagi na limit miejsc i wymogi organizacyjne.

loga1.webp "XXIV Beskidzki Festiwal Nauki i Sztuki"
UMOWA Nr POPUL/SP/0070/2023/01
Projekt finansowany ze środków budżetu państwa, w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki II”  Ministra Edukacji i Nauki
loga2.webp