Nauka górą! 27.09.2024 r., w godz. 11:00-13:00 uruchomimy dodatkowo system IRK

Konferencja GameDev na UBB

Data: 31.05.2024 Kategoria: WBMiI
Wpis może zawierać nieaktualne dane.

28.05.2024 r. na Uniwersytecie Bielsko-Bialskim odbyła się konferencja poświęcona tworzeniu gier komputerowych. Wydarzenie zostało zorganizowane przez sekcję GameDev w ramach serii spotkań ResetTalk.

Opiekunem GameDev jest dr Marcin Bernaś.

Podczas konferencji zwrócono szczególną uwagę na rolę sztucznej inteligencji w procesie tworzenia gier. Następnie członkowie sekcji GameDev, koła naukowego Reset, zaprezentowali projekty gier 2D, 3D oraz wykorzystujące technologie VR. Zaprezentowano także wyposażenie i możliwości laboratorium gier komputerowych, w którym prowadzone są zajęcia dydaktyczne. Przedstawiono także kierunki prac rozwojowych studentów UBB, studiujących informatykę.

Clou programu były wystąpienia ekspertów z branży. Gośćmi specjalnymi spotkania byli przedstawiciele firm:

• Trigger Labs,
  • Played With Fire,
  • Studio Filmów Rysunkowych,
  • Blum Entertainment,
  • Aperto.

Zaproszeni goście wzięli udział w panelu ekspertów, który poprowadził dr inż. Tomasz Gancarczyk. Poruszane były kwestie związane z informatyką oraz tworzeniem gier, przedstawiono wady i zalety związane z pracą w tej branży.