Nauka górą! 27.09.2024 r., w godz. 11:00-13:00 uruchomimy dodatkowo system IRK

Konkurs Poetycki im. Prof. Anny Węgrzyniak - rozstrzygnięty!

Data: 22.05.2024 Kategoria: WH-S

W poniedziałek 20 maja odbyło się posiedzenie Jury drugiej edycji Konkursu Poetyckiego im. Prof. Anny Węgrzyniak zorganizowanego przez Katedrę Polonistyki Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego.

W tym roku w regulaminowym terminie na konkurs wpłynęło trzydzieści wierszy 12 autorów - uczniów szkół ponadpodstawowych z Bielska-Białej, Cieszyna, Żywca, Czechowic-Dziedzic i Wisły (łącznie zgłoszenia napłynęły z ośmiu szkół: sześciu liceów ogólnokształcących, jednego zespołu szkół technicznych i licealnych oraz jednego technikum). Ponadto, poza konkursem, jeden wiersz pt. „Skradzione chwile” złożył student WBMiI Franiszek Perończyk.

Jury konkursowe obradujące w składzie: Marek Bernacki (przewodniczący), Maria Korusiewicz, Renata Morawska-Szetela i Justyna Cyrzyk wyłoniło trzy laureatki nagród głównych oraz trzy osoby wyróżnione. Ponadto wszyscy uczniowie, którzy zgłosili wiersz/-e na Konkurs – otrzymają dyplom pamiątkowy!

Jury postanowiło wyróżnić następujące osoby:

• Bartosza Piskorza, ucznia I LO im. Mikołaja Kopernika w Żywcu - za wiersz pt. "Oda do Węgierskiej Górki" - wyróżnienie 3 stopnia
  • Zuzannę Dziki, uczennicę I LO im. M. Kopernika w Żywcu - za wiersz pt. "Konflikt piekarzy" - wyróżnienie 2 stopnia
  • Stanisława Buciora, ucznia III LO im. Stefana Żeromskiego w Bielsku-Białej - za wiersz pt. "Pielgrzymowanie" – wyróżnienie 1 stopnia

LAUREACI

Jury zdecydowało się nie przyznawać III Nagrody.

• Zdobywczynią II Nagrody została:
    Olivia Czechowska, uczennica II LO im. Adama Asnyka w Bielsku-Białej - za wiersz pt. "Wolę Misia"
  • Zdobywczyniami I Nagrody ex aequo zostały:
    Alicja Antoniewska, uczennica III LO im. Stefana Żeromskiego w Bielsku-Białej - za wiersz pt. "nieczuli w słuchających prochach"
    Julia Cierniak, uczennica I LO im. Mikołaja Kopernika w Żywcu - za wiersz pt. "List samobójczy Richiego Tenenbauma"

Laureatom, osobom wyróżnionym i wszystkim uczestnikom, a także ich opiekunom (nauczycielom polonistom) gratulujemy i dziękujemy za udział w Konkursie!

Jednocześnie informujemy, że wręczenie nagród oraz dyplomów laureatom i osobom wyróżnionym nastąpi w niedzielę 2 czerwca podczas XXIV Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki na terenie Parku Słowackiego w Bielsku-Białej.

prof. Marek Bernacki
Przewodniczący Jury