Nauka górą! 27.09.2024 r., w godz. 11:00-13:00 uruchomimy dodatkowo system IRK

Miasto wsparło ideę uniwersytetu

Data: 23.03.2023 Kategoria: Ogólne
fot. Paweł Sowa Wydział Prasowy UM w BB
Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Bielska-Białej jednogłośnie przegłosowana została uchwała wspierająca działania Akademii Techniczno-Humanistycznej w sprawie przekształcenia w Uniwersytet Bielsko-Bialski.

Gościem specjalnym sesji był JM Rektor dr hab. inż. Jacek Nowakowski, prof. ATH, któremu towarzyszyli Prorektorzy - dr hab. inż. Tomasz Knefel, prof. ATH i dr hab. inż. Krzysztof Brzozowski, prof. ATH oraz Kanclerz mgr Łukasz Siekliński.

Przed samym głosowaniem do radnych miejskich zwrócił się Prezydent Miasta Jarosław Klimaszewski:

Patrząc na historię Akademii Techniczno-Humanistycznej, począwszy od Filii Politechniki Łódzkiej, uczelnia ta już na stałe wpisała się w krajobraz naszego miasta. Myślę, że naszym obowiązkiem, jako samorządu bielskiego, jest wsparcie tych działań i docenienie starań Pana Rektora i wszystkich jego poprzedników w tym względzie. Uprzejmie proszę wszystkich Radnych o poparcie tej uchwały.

Głos zabrał również Rektor ATH:

Inicjatywa, która jest dziś tutaj przedstawiana, jest efektem ponad 50 lat pracy Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Uczelnia przeszła pozytywnie procedurę ewaluacji dyscyplin naukowych. Mamy doskonałą infrastrukturę dydaktyczną i naukową. Ale przede wszystkim mamy bardzo silne i istotne związki z miastem, z przedsiębiorcami, z różnego rodzaju instytucjami i organizacjami społecznymi. W całej naszej historii nie było chyba dotąd inicjatywy, która tak mocno połączyłaby całą społeczność naszej uczelni, a samej Akademii z miastem Bielskiem-Białą. Zróbmy wszystko, aby 1 października 2023 roku w naszym mieście działał Uniwersytet Bielsko-Bialski.

sesjaa23_23_marzec_2023_2500x1667.webp

Podczas głosowania wszyscy obecni na sali radni poparli przyjęcie uchwały.

fot. Paweł Sowa Wydział Prasowy UM w BB