Mistrzostwa kolarskie na Koziej Górze

Data: 08.06.2024 Kategoria: AZS

Już za tydzień (13-15 czerwca), po raz pierwszy w Bielsku-Białej, odbędą się Akademickie Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim. Organizatorem Mistrzostw jest Uniwersytet Bielsko-Bialski.

Do zawodów na trasach Enduro Trails pomiędzy Szyndzielnią i Kozią Górą zgłosiło się blisko 200 zawodniczek i zawodników z 50 uczelni wyższych. Są wśród nich zawodnicy powoływani do Kadry Narodowej, w tym uczestnicy zakończonych kilka dni temu Akademickich Mistrzostw Świata w kolarstwie – Piotr Kryński (brązowy medalista w XCE) oraz Kinga Żur.

Imprezie towarzyszyć będą stoiska i bezpłatne atrakcje dla odwiedzających, przygotowane przez: Decathlon Bielsko-Biała, salon samochodowy KIA Skoda Korczyk, Yamaha eBikes (rowery testowe) i Bootfitting Center.

Harmonogram zawodów

• 14 czerwca 2024 [piątek]
    10:00 - 11:30 - trening na trasie (z zabezpieczeniem)
    11: 30 - ceremonia otwarcia Mistrzostw
    12:00 - start wyścigu indywidualnego na czas kobiet
    13:10 - dekoracja kwiatowa kobiet
    13:30 - start wyścigu indywidualnego na czas mężczyzn
    15:00 - dekoracja kwiatowa mężczyzn

• 15 czerwca 2024 [sobota]
    10:00 - start wyścigu B mężczyzn
    12:00 - start wyścigu kobiet
    14:00 - start wyścig A mężczyzn
    16:00 - dekoracja zwycięzców

Informacje o utrudnieniach

W związku z organizacją mistrzostw, w dniach 13-15 czerwca 2024 wyłączone będą z użytkowania następujące odcinki tras Enduro Trails i ścieżek w okolicy Błoni: początkowe fragmenty trasy "Daglezjowy" i "Stefanka", końcowe fragmenty tras "Stary Zielony" i "DH+", fragmenty szlaków zielonego i czerwonego w najbliższym otoczeniu Błoni.

Zapraszamy do kibicowania, a równocześnie prosimy o niezrywanie oznaczeń i taśm.

amp_2024_kolarstwow_plakat.webp