Rekrutacja na stanowiska: młodszy bibliotekarz / bibliotekarz (3 ETATY)

Data: 13.02.2023 Kategoria: Ogólne

Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej poszukuje osoby na stanowiska:
młodszy bibliotekarz/bibliotekarz - 3 ETATY
(miejsce pracy: Biblioteka ATH, pełny etat, praca również w soboty).

Wymagania / oczekiwania:

• studia wyższe (bibliotekoznawstwo, zarządzanie informacją, informacja naukowa lub pokrewne)
  • swobodne korzystanie z Internetu, umiejętne wykorzystanie go w pracy
  • znajomość języka angielskiego wraz ze swobodną komunikacją
  • znajomość pakietu Office, Correl Draw lub innego programu graficznego
  • umiejętność pisania i redagowania tekstów
  • znajomość social mediów do celów promocyjnych i informacyjnych
  • kreatywność, punktualność, dyspozycyjność, rzetelność
  • umiejętność pracy w zespole, radzenia sobie ze stresem, wysoka kultura osobista
  • zaangażowanie w wykonywanie powierzonych obowiązków
  • otwartość/gotowość do dokształcania się i zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.

Dodatkowe wymagania:

• znajomość programów: Prolib, Expertus, platformy PBN i innych programów bibliograficznych.

Zadania:

• bieżąca obsługa czytelników (Czytelnia Czasopism, Czytelnia Ogólna, Wypożyczalnia)
  • realizacja zamówień bibliotecznych, wypożyczeń międzybibliotecznych
  • gromadzenie i opracowanie materiałów bibliotecznych (wydawnictw ciągłych, zwartych i norm)
  • gromadzenie i opracowanie publikacji pracowników ATH (Expertus, PBN)
  • przeprowadzanie szkoleń czytelników w zakresie zasad korzystania z Biblioteki ATH oraz zasobów online
  • współtworzenie strony internetowej Biblioteki, promocja biblioteki (również w social mediach)
  • prowadzenie ewidencji i statystyki czytelników i udostępnianych zbiorów
  • aktywny udział w inwentaryzacji i selekcji zbiorów.

Dokumenty aplikacyjne (C.V. oraz list motywacyjny) wraz z wypełnioną klauzulą (dostępna na stronie Uczelni w zakładce Ogłoszenia – Baza ofert pracy – Dokumenty do pobrania) prosimy przesyłać do 28.02.2023 roku na adres e-mail: praca@ubb.edu.pl, w tytule maila proszę dopisać „Bibliotekarz” bądź na adres pocztowy: ul. Willowa 2, 43-309 Bielsko-Biała, Dział Kadr, z dopiskiem na kopercie „Bibliotekarz”.

Oferty bez powyższej klauzuli nie będą rozpatrywane.

Wybrani Kandydaci spełniający powyższe wymagania zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną, o której terminie powiadomimy telefonicznie, bądź listem elektronicznym.