Nagroda Ministra Edukacji i Nauki dla prof. Józefa Matuszka

Data: 21.02.2022 Kategoria: Ogólne

Co roku 19 lutego obchodzone jest najważniejsze święto świata nauki i szkolnictwa wyższego – Dzień Nauki Polskiej. Podczas uroczystości wręczane są nagrody dla wybitnych naukowców. W tym roku jednym z laureatów został prof. dr hab. inż. Józef Matuszek z Katedry Inżynierii Produkcji ATH.

19 lutego br. odbyła się (częściowo zdalnie) uroczysta gala z udziałem ministra Przemysława Czarnka, podczas której wręczone zostały Nagrody Ministra Edukacji i Nauki oraz Nagrody Prezesa Rady Ministrów. Zgodnie z tradycją poprzednich lat, laureaci zostali wyróżnieni za zasługi w pięciu kategoriach: znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, dydaktycznej, wdrożeniowej, organizacyjnej oraz całokształt dorobku.

Nagrodę indywidualną MEiN za całokształt dorobku otrzymał prof. dr hab. inż. Józef Matuszek, Dyrektor Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

Prof. Józef Matuszek od początku swojej działalności naukowej związany jest z naszą uczelnią. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z zarządzaniem i inżynierią produkcji, organizacją i zarządzaniem, informatycznymi systemami zarządzania, zwłaszcza w zakresie projektowania procesów produkcyjnych, kształtowania systemów pracy, normowania czasu pracy, inżynierii kosztów własnych produkcji. Jego dorobek naukowy obejmuje ponad 300 publikacji, około 100 prac naukowo-badawczych dla przemysłu, kilkanaście patentów i wzorów użytkowych. Był kierownikiem kilku projektów badawczych (grantów), a w kilku innych (w tym zagranicznych) był głównym wykonawcą. Jest członkiem Komitetu Inżynierii Produkcji (KIP) PAN, przewodniczącym Sekcji Zarządzania Projektem KIP PAN, członkiem komitetów redakcyjnych czasopism naukowych, organizacji naukowych i społecznych.

Zapis transmisji z uroczystości:

Więcej informacji: