Nauka górą! Studiuj blisko, praktycznie i z pasją.

Nowa umowa o współpracy – skorzystają studenci i pracownicy UBB

Data: 16.10.2024 Kategoria: WZiT

Rektor UBB, dr hab. inż. Jacek Nowakowski, prof. UBB, podpisał w imieniu uczelni umowę o współpracy ze Stowarzyszeniem ITS (Inteligentne Systemy Transportowe) Polska.

Porozumienie ma na celu wspólne działania nakierowane na rozwój obu instytucji poprzez inicjowanie działań naukowo-badawczych i dydaktyczno-szkoleniowych. Będzie obejmować m.in. przygotowanie warsztatów dla pracowników i studentów uczelni oraz członków Stowarzyszenia czy też organizację wspólnych przedsięwzięć, takich jak konferencje, seminaria i szkolenia. Studenci z kolei będą mogli liczyć na wsparcie w zakresie realizacji staży i praktyk studenckich w ramach projektów realizowanych przez Stowarzyszenie ITS Polska.

Warto podkreślić, że Uniwersytet Bielsko-Bialski w ramach kierunku Transport oferuje od kilku lat kształcenie na specjalności Inteligentne Systemy Transportowe. Bazę dydaktyczną stanowi unikalny w skali kraju dydaktyczno-badawczy Poligon ITS, który w konkursie Stowarzyszenia ITS Polska w roku 2017 uzyskał wyróżnienie w kategorii najlepszy produkt-urządzenie zrealizowany przez firmy branży ITS.

Obecnie prowadzone są prace przygotowawcze do rozbudowy Poligonu w związku z realizacją projektu „Kompetencje dla branż kluczowych – rozwój kompetencji studentów i pracowników UBB” (KBK): https://portal-wiedzy.ubb.edu.pl/projekty/kompetencje-dla-branz-kluczowych.