Nauka górą! Wybierz swój kierunek studiów. Trwa rekrutacja na studia w UBB

Otwarte Laboratoria. Weź udział w Dniach Otwartych UBB!

Data: 06.09.2024 Kategoria: Ogólne

W ramach „Otwartych Laboratoriów UBB”, które odbędą się w dniach 23-27 września 2024 roku, zapraszamy uczniów szkół średnich w fascynującą podróż po nowoczesnych, innowacyjnych laboratoriach, jakimi dysponuje Uniwersytet Bielsko-Bialski. To tutaj naukowcy i studenci zgłębiają tajniki swoich dziedzin, przekuwają teorię w praktykę i stają się specjalistami na miarę oczekiwań współczesnego rynku pracy.

Organizacja spotkań z nauką stała się już naszą tradycją. Do tej pory zorganizowano 12 edycji tego wydarzenia, które z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W laboratoriach UBB uczniowie będą mogli zobaczyć na czym polega praca naukowca, poznać metody badawcze, a także samemu wykonać różne doświadczenia pod okiem pracowników naukowych i laboratoryjnych oraz studentów UBB. Warsztaty przybliżą im nowe rozwiązania i technologie oraz ich zastosowanie w praktyce. Będą mieli możliwość uczestniczenia w pokazach, a także przetestowania działania urządzeń, które często w edukacji szkolnej są poza ich zasięgiem.

Celem „Otwartych Laboratoriów UBB” jest pokazanie uczniom, że uniwersytet to nie tylko miejsce, gdzie można zdobyć wykształcenie i zawód, ale również rozwijać swoje zainteresowania dzięki nowym, doskonale wyposażonym salom laboratoryjnym, z dostępem do nowoczesnych technologii oraz z pomocą znakomitych wykładowców, którzy z pasją podchodzą do swojej pracy.

Udział w „Otwartych Laboratoriach UBB” jest bezpłatny. Nasza uczelnia przygotowała na każdy dzień wstępny harmonogram, w którym podany został do wyboru szeroki wachlarz warsztatów z zakresu nauk technicznych, humanistycznych, społecznych, nauk o zdrowiu oraz nauk przyrodniczych. Nauczyciele wraz z uczniami mogą je dobierać zgodnie ze swoimi potrzebami czy obszarami kształcenia. Każda ścieżka (dla jednej grupy) zawiera program złożony ze wspólnego spotkania z gościem specjalnym ze świata nauki, który przekaże ciekawe informacje popularnonaukowe, oraz z warsztatów odbywających się w trzech laboratoriach. Na zakończenie zaplanowano poczęstunek i możliwość obejrzenia ciekawej wystawy technicznej.

Korzystając z przygotowanego wirtualnego spaceru po laboratoriach UBB, wzbogaconego o dodatkowe informacje i multimedia, uczniowie będą mieli też możliwość zapoznania się z pozostałymi pracowniami, których nie mieli okazji obejrzeć osobiście w trakcie warsztatów. Informacje i zdjęcia z laboratoriów prezentowanych podczas tego wydarzenia zebrano również w dedykowanym przewodniku, dostępnym w formie zbroszurowanej i elektronicznej.

Zarejestruj się na Dni Otwarte UBB

laboratoria_otwarte_1.webp