Pierwsza konferencja festiwalowa

Data: 26.04.2023 Kategoria: Ogólne

Dzisiaj w Ratuszu Miejskim w Bielsku-Białej odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca nadchodzący XXIII Festiwal Nauki i Sztuki organizowany przez Akademię Techniczno-Humanistyczną.

Na konferencji obecni byli przedstawiciele władz Bielska-Białej oraz Żywca i powiatu żywieckiego – dwóch miast, w których między 14 a 27 maja odbędzie się tegoroczna edycja imprezy. Uczelnię reprezentował Rektor dr hab. inż. Jacek Nowakowski, prof. ATH.

Wykorzystując doświadczenia z poprzednich lat chcemy się zaprezentować nie tylko na terenie uczelni, lecz dzięki wsparciu samorządów Bielska-Białej, Żywca oraz obu powiatów, również szerzej w regionie – podkreślał prof. Nowakowski.

Taką ideę wspierali mocno włodarze obu miast. Cieszę się, że kolejna edycja festiwalu odbędzie się w naszym mieście i że dołączyła do nas Żywiecczyzna – deklarował prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski. W podobnym tonie wypowiadał się także burmistrz Żywca, Antoni Szlagor: Cieszę się, że rektor nie zapomniał o naszym mieście. Nauka jest najważniejsza w każdej dziedzinie życia , bo bez nauki nie da się żyć. Cieszę się, że możemy wspólnie zaangażować się organizację tego pożytecznego i pięknego festiwalu. Starosta żywiecki Andrzej Kalata podkreślił w swojej wypowiedzi istotną rolę uczelni dla mieszańców południowej części województwa.

Podobnie jak w roku ubiegłym, XXIII Festiwal Nauki i Sztuki będzie miał w znacznej części charakter piknikowy, a najważniejsze wydarzenia odbędą się 14 maja w Parku Słowackiego w Bielsku-Białej oraz 21 maja w Parku między zamkami w Żywcu – w godzinach od 11.00 do 17.00. Ich hasłem przewodnim będzie: „Zobaczyć. Dotknąć. Zrozumieć”. Ponieważ Parlament RP ustanowił 2023 Rokiem Mikołaja Kopernika, podczas naszego Festiwalu nie zabraknie także mocnych akcentów astronomicznych.

PATRONI FESTIWALU:
Minister Edukacji i Nauki oraz Marszałek Województwa Śląskiego

PARTNERZY FESTIWALU:
Prezydent Miasta Bielska-Białej
Burmistrz Miasta Żywca
Powiat Bielski
Powiat Żywiecki

PATRONATY MEDIALNE:
Radio Bielsko
Dziennik Zachodni
Kronika Beskidzka

Festiwal realizowany przez Akademię Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej