Ruszyły Dni Otwarte ATH

Data: 26.09.2022 Kategoria: Ogólne

Dziś rozpoczęły się Dni Otwarte ATH, podczas których – jak co roku – uczniowie szkół średnich z Bielska-Białej i regionu mają możliwość zobaczyć z bliska, jak wygląda studenckie życie w naszej uczelni.

Poniedziałkowe spotkanie na kampusie rozpoczął Michał Jezusek, absolwent ATH, a obecnie Starszy Inżynier Jakości w azjatyckiej korporacji, który doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. rozwijając projekty w Korei Południowej. Podczas swojego wystąpienia opowiadał, dlaczego warto uczyć przez całe życie oraz na co zwrócić podczas studiów szczególną uwagę, aby potem móc z sukcesami budować swoją karierę.

O godzinie 10:00 rozpoczęły się warsztaty i spotkania, przygotowane przez pracowników i studentów wszystkich wydziałów. Młodzież miała okazję zwiedzić laboratoria, sale wykładowe i uczelniane obiekty sportowe. Każdego dnia na program Dni Otwartych składają się interdyscyplinarne ścieżki tematyczne, które prowadzą młodych ludzi przez pełną ofertę dydaktyczną uczelni – począwszy od zagadnień inżynieryjno-technicznych, poprzez wiedzę z zakresu psychologii, zarządzania i humanistyki, aż po tematy z zakresu nauk o zdrowiu.

Atrakcją tegorocznych Dni Otwartych ATH jest niewątpliwie plenerowa wystawa techniczna. Tematem przewodnim jest motoryzacja, a na parkingu na terenie kampusu przy ul. Willowej 2 wystawione zostały samochody – od zabytkowych po najnowsze modele napędzane elektrycznie. Wśród prezentowanych samochodów znajdą się m. in.: Polski Fiat 125p Monte Carlo, Triumph TR3A czy Mercedes C114. Zainteresowani mają też możliwość do rozmowy z pracownikami Wydziału Budowy Maszyn i Informatyki, jak również z kolekcjonerami starych automobili.

Dni Otwarte ATH potrwają do piątku 30 września. Zapraszamy!