Nauka górą! Wybierz swój kierunek studiów. Trwa rekrutacja na studia w UBB

Spotkanie poświęcone młodzieży regionu

Data: 16.09.2024 Kategoria: Ogólne

W dniu 12 września br. na naszej uczelni odbyło się spotkanie dyrektorów szkół średnich z Bielska-Białej z Rektorem prof. Jackiem Nowakowskim oraz przedstawicielami Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego. Tematem dyskusji były wspólne inicjatywy mające zachęcać młodzież do pozostania w mieście.

Prof. Nowakowski zaprezentował wyniki rekrutacyjne na studia, uwzględniając przede wszystkim dane demograficzne, a także popularność wyboru UBB wśród uczniów poszczególnych szkół lokalnych. Anna Rduch z Biura Karier przedstawiła z kolei informacje na temat przyczyn nasilającego się trendu niepodejmowania studiów lub przedwczesnego ich porzucania przez młodych ludzi.
W spotkaniu i dyskusji wzięli udział: dr Agnieszka Herma, Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu w Urzędzie Miejskim Bielska-Białej oraz mgr Władysław Mąsior, Dyrektor Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli WOM w Bielsku-Białej.

Spotkanie zostało zainicjowane przez Zespół ds. Projektów Promocyjnych Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego i jest powiązane z organizowanymi we wrześniu  „Otwartymi Laboratoriami UBB” wydarzeniem dedykowanym głównie dla uczniów szkół średnich. Inicjatywa służy popularyzacji nauki oraz rozwijaniu pasji wśród młodzieży, pokazując im szerokie możliwości, jakie oferuje Uniwersytet, a także zachęca ich do kontynuowania edukacji i pozostania w Bielsku-Białej.