Nauka górą! Wybierz swój kierunek studiów. Trwa rekrutacja na studia w UBB

To już VI edycja BBdays4.IT!

Data: 17.07.2024 Kategoria: Ogólne

BBdays4.IT – największy festiwal IT na Podbeskidziu – jest bez wątpienia stałą pozycją w kalendarzu każdego miłośnika technologii. Jego kolejna edycja rozpocznie się już 6 września, oferując niepowtarzalną okazję na produktywne przywitanie jesieni. Bielsko-Biała, z jego unikatowym klimatem Beskidów, stanie się miejscem, które zdecydowanie warto odwiedzić w poszukiwaniu nowinek z branży IT!

W tym roku na uczestników czeka aż tydzień wydarzeń, które łączyć będą technologię, pasję i przede wszystkim nieformalną atmosferę i świetną zabawę (nie tylko w salach konferencyjnych!). Uniwersytet Bielsko-Bialski jest partnerem honorowym wydarzenia.

Bielsko-Biała – polska stolica IT

Bielsko-Biała to miejsce znane z rozwoju sektora technologicznego, dumnie nazywane "Podbeskidzką Doliną Krzemową". Swoją renomę zyskało dzięki przemysłowi włókienniczemu, następnie podbiło rynek motoryzacyjny, a teraz nadszedł czas na rozkwit branży informatycznej. Cechuje je niesamowita, miejska energia, a jednocześnie błogi, górski spokój. Od dekad biznes rozwija się tutaj w niezwykłym tempie i nic dziwnego, że nazywane jest „miastem stu przemysłów” – przedsiębiorczość jest bowiem wpisana w DNA Bielska-Białej.

Miejscowość oferuje bogatą i różnorodną ofertę kulturalną, której wiele miast mogłoby pozazdrościć: uznane w świecie festiwale jazzowe, międzynarodowy FotoArtFestival czy liczne spektakle teatralne i koncerty – to tylko niektóre z propozycji.

Również w dziedzinie sportu każdy znajdzie tutaj coś dla siebie – od spacerów rekreacyjnych, przez zjazdy Enduro czy żeglugę na pobliskim jeziorze Żywieckim, po skoki ze spadochronem. Bielsko-Biała oferuje idealny work-life balance, tak istotny dla branży IT.

Co na festiwalu?

Festiwal BBdays4.IT od sześciu lat integruje branżę IT. Jak co roku, na uczestników czekać będą inspirujące i wyjątkowe wystąpienia poświęcone nowym technologiom, jednak to nie wszystko!

Wydarzenie BBQ4.IT rok w rok ściąga coraz więcej miłośników, głównie dzięki swej nietypowej formule, czyli pasjonującym prelekcjom technologicznym przy grillu, w nieformalnej atmosferze, jaka faktycznie powinna towarzyszyć imprezom pod chmurką! Tegoroczny motyw przewodni nawiązuje do daty eventu, który odbędzie się 13 (września) w piątek…  Tak! Tym razem będzie to Horror Edition! Brzmi zachęcająco? Też nie możemy się doczekać!

BBconf4.IT to z kolei największe wydarzenie festiwalu – konferencja odbywająca się w Auditorium Maximum naszego uniwersytetu, zaplanowana w tym roku na 14 września. Prawdziwa bomba wiedzy, podzielona na dwa bloki tematyczne. Pierwszy obejmuje początki kariery w IT, tematy biznesowe i dedykowana jest osobom rozpoczynającym pracę w branży lub posiadającym swój biznes. Drugi blok – zdecydowanie bardziej techniczny – skupiać się będzie na machine learning, sztucznej inteligencji, blockchain, inżynierii oprogramowania, cloud computing, serverless oraz security. Prelegenci z całej Polski podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami, a panele dyskusyjne dopełnią i podsumują całą zdobytą wiedzę.

BBdays4.IT to także niepowtarzalna okazja do networkingu.

Wstęp jest darmowy, ale liczba miejsc ograniczona. Rejestracja już trwa, więc nie ma co zwlekać.

Zarejestruj się TUTAJ

Do zobaczenia w Bielsku-Białej!