Uniwersytet Bielsko-Bialski w Rankingu Perspektyw 2024

Data: 26.06.2024 Kategoria: Ogólne

Dziś portal Perspektywy opublikował doroczny ranking polskich uczelni wyższych. Nasza Alma Mater pojawiła się w nim już jako Uniwersytet Bielsko-Bialski, utrzymując swoją pozycję z ostatnich lat. W rankingu uczelni technicznych zajęła 23. miejsce.

Przy ocenie pod uwagę brane są takie kategorie, jak: prestiż, absolwenci na rynku pracy, potencjał akademicki, potencjał naukowy czy umiędzynarodowienie ośrodka. Najważniejsze z punktu widzenia trwającej obecnie rekrutacji na studia są wyniki, jakie nasza uczelnia osiągnęła w Rankingu Kierunków Studiów 2024 Perspektyw.

W najlepszej dziesiątce w kraju w swoich kategoriach znalazły się:

• pedagogika – 6. miejsce
  • filologia angielska – 9. miejsce
  • filologia polska – 9. Miejsce
  • filologia hiszpańska – 9. Miejsce (po raz pierwszy odnotowana w kategorii Filologie obce i lingwistyka)

W drugiej dziesiątce z kolei odpowiednie miejsca zajęły:

• informatyka – 11. miejsce
  • inżynieria materiałowa – 13. miejsce
  • ratownictwo medyczne – 15. miejsce
  • transport – 15. miejsce
  • pielęgniarstwo – 19. miejsce

Tak wysokie pozycje to duże wyróżnienie i wyraźny sygnał, jak dużym potencjałem dydaktycznym dysponuje Uniwersytet Bielsko-Bialski!