Uroczysta Gala Festiwalowa

Data: 03.06.2024 Kategoria: Ogólne

1 czerwca występem Chóru Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego pod dyrekcją prof. Jana Borowskiego rozpoczęła się uroczysta Gala Festiwalowa w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej. Gościem honorowym imprezy był znany reżyser filmowy Krzysztof Zanussi.

Profesor Zanussi to reżyser, scenarzysta i producent filmowy o światowej sławie, a jego twórczość związana jest przede wszystkim z dwoma nurtami polskiego filmu: kinem Młodej Kultury oraz kinem moralnego niepokoju. Sobotni wieczór stał się niepowtarzalną okazją bezpośredniego zetknięcia się z Mistrzem, który wygłosił okolicznościowy wykład, a w kuluarach spotkał się ze swoimi sympatykami.

Z rąk Rektora Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego prof. Jacka Nowakowskiego, zastępcy Prezydenta Miasta Adama Ruśniaka oraz Krzysztofa Michalskiego Prezesa Zarządu AQUA S.A. – głównego sponsora Gali – gość otrzymał pamiątkową statuetkę.

W drugiej części wieczoru odbył się pokaz najnowszego filmu Zanussiego pt. „Liczba doskonała” oraz okolicznościowy bankiet.

Zapraszamy na fotorelację z Gali.