Welcome to Poland

Data: 05.07.2022 Kategoria: Projekty

Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej została beneficjentem Programu „Welcome to Poland”, w ramach którego programu uzyskano finansowanie na realizację projektu „Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej – przyjazna przestrzeń do nauki i integracji międzykulturowej”.

Projekt, kierowany przez dr Agnieszkę Będkowską-Kopczyk, Pełnomocnik Rektora ds. Współpracy Międzynarodowej i realizowany przez zespół Działu Współpracy Międzynarodowej, potrwa do 30 kwietnia 2023.

W ramach projektu przewidziano m.in. szkolenia dla pracowników uczelni z zakresu komunikacji międzykulturowej, organizację Welcome Point, czyli miejsca dedykowanego obsłudze studentów i kadry z zagranicy, przygotowanie materiałów w języku angielskim i rosyjskim (informatora i dwóch filmów) oraz zorganizowanie w semestrze zimowym i letnim 2022/2023 cyklu warsztatów kulturalno-integracyjnych. Mamy nadzieję, że realizacja tego projektu przyczyni się do tego, że nasza uczelnia, miasto, region i kraj dobrze zapiszą się w pamięci odwiedzających nas gości z zagranicy.

Projekt finansowany jest przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA) przy wsparciu Europejskiego Funduszu Społecznego.

Studia dla cudzoziemców