Wielki finał, czyli naukowy piknik w Bielsku-Białej

Data: 03.06.2024 Kategoria: Ogólne

W niedzielę 2 czerwca Nauka i Sztuka opanowały Park Słowackiego w Bielsku-Białej! W głównym namiocie festiwalowym i stanowiskach rozłożonych wokół niego odbyły się dziesiątki prezentacji, wystaw, wykładów i warsztatów przeprowadzonych przez pracowników i studentów Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego oraz zaproszonych gości.

Największą frajdę podczas pikniku miały oczywiście dzieci, dla których przygotowano efektowne eksperymenty naukowe (w tym ogromną „pastę dla słonia”), zaczarowany świat baniek mydlanych czy spotkanie z lasem.

Tegoroczne hasło festiwalowe – „Góry nauki” – sprawiło, że w programie imprezy zagościły także mocne akcenty górskie i góralskie: na głównej scenie wystąpił instrumentalista ludowy Józef Broda, zatańczył dziecięcy zespół „Mały Koniaków”, a także zaprezentowały się koronczarki z Centrum Koronki Koniakowskiej.

Zapraszamy na barwną fotorelację z pikniku.