Nauka górą! 27.09.2024 r., w godz. 11:00-13:00 uruchomimy dodatkowo system IRK

Wniosek o przekształcenie Akademii Techniczno-Humanistycznej w Uniwersytet Bielsko-Bialski złożony w Ministerstwie Edukacji i Nauki

Data: 25.03.2023 Kategoria: Ogólne

W piątek 24 marca Rektor Akademii Techniczno-Humanistycznej Jacek Nowakowski, Prorektor ds. Nauki i Współpracy Zewnętrznej Krzysztof Brzozowski oraz Kanclerz Łukasz Siekliński złożyli na ręce Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka oficjalny wniosek o przekształcenie Uczelni w Uniwersytet Bielsko-Bialski.

W spotkaniu, oprócz delegacji ATH i Ministra MEiN Przemysława Czarnka, udział wziął także Poseł na Sejm RP Przemysław Drabek, który wspiera działania dotyczące rozwoju Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Omówiono bieżące sprawy uczelni
i perspektywy jej rozwoju w najbliższych latach, m. in. badania naukowe i nowe kierunki studiów, rozbudowę infrastruktury dydaktycznej i badawczej Uczelni, współpracę z innymi ośrodkami akademickimi. Przedstawione zostały także działania podjęte wcześniej na Uczelni oraz w jej otoczeniu dotyczące przekształcenia w Uniwersytet, w tym spotkanie z pracownikami i studentami ATH, jak i uchwały wspierające Rady Uczelni, Senatu ATH i Rady Miejskiej w Bielsku-Białej.

Kolejnym etapem prac nad wnioskiem o przekształcenie w Uniwersytet będzie skierowanie go do Parlamentu RP.