Nauka górą! Studiuj blisko, praktycznie i z pasją.

Wspólny projekt UBB i Rekord SI

Data: 14.10.2024 Kategoria: WBMiI

W dniu 1 października 2024 r. doszło do podpisania pomiędzy Uniwersytetem Bielsko-Bialskim a przedsiębiorstwem Rekord SI umowy związanej z realizacją projektu „TransLeader – The transferable training model - the best choice for training IT business leaders.”

Jego celem jest m. in. przygotowanie nowego profilu studiów praktycznych w obszarze AI i Internet of Things. Głównym koordynatorem przedsięwzięcia został prof. dr hab. Vasyl Martsenyuk z Katedry Informatyki i Automatyki UBB.

Ze względu na wieloletnią współpracę z Uniwersytetem oraz dysponowanie wysoko wykwalifikowaną kadrą specjalistów z zakresu cyberbezpieczeństwa i wykorzystania nowoczesnych technologii o partnerstwo biznesowe została poproszona firma Rekord SI. Dzięki takiemu wsparciu merytorycznemu ze strony specjalistów-praktyków uczelnia może liczyć na innowacyjne rozwiązania w zakresie kształcenia studentów oraz szkolenia ekspertów w tej dziedzinie.