Nauka górą! 27.09.2024 r., w godz. 11:00-13:00 uruchomimy dodatkowo system IRK

Data: 20.06.2024 Kategoria: WZiT

W dniach 10-11 czerwca 2024 roku na Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej odbyło się XIV Forum Dziekanów Wydziałów Ekonomii i Zarządzania Uczelni Technicznych i Wojskowych.

Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli czołowych uczelni technicznych i wojskowych z całej Polski. Wydział Zarządzania i Transportu Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego reprezentował dr inż. Dariusz Owsiak, Prodziekan ds. studenckich.

Uczestnicy forum zostali powitani w imieniu JM Rektora przez dr hab. inż. Renatę Walczak, Prorektor ds. filii Politechniki Warszawskiej w Płocku oraz dr. hab. inż. Jarosława Domańskiego, Dziekana Wydziału Zarządzania PW, następnie dr hab. inż. Eryk Głodziński, prof. uczelni przedstawił prezentację o Wydziale Zarządzania i rozwoju nauk o zarządzaniu w Politechnice Warszawskiej.

Pierwszego dnia odbyła się sesja plenarna, prowadzona przez prof. dr. hab. inż. Andrzeja Kraśniewskiego, eksperta ds. Krajowych Ram Kwalifikacji i Pełnomocnika Rektora PW ds. międzynarodowej współpracy w zakresie kształcenia, który omówił temat „Krótkie formy kształcenia - doświadczenia Politechniki Warszawskiej płynące ze współpracy w ramach Konsorcjum ENHANCE” oraz zagadnienia dotyczące wyzwań w procesie kształcenia, jakie niosą ze sobą mikropoświadczenia.

Kolejnym tematem poruszonym na forum były zmiany zasad ewaluacji oraz punktacji czasopism naukowych. Prof. dr hab. inż. Adam Woźniak, Prorektor PW ds. rozwoju oraz członek Komisji Ewaluacji Nauki, przedstawił wystąpienie pt. „Kierunki zmian zasad ewaluacji oraz punktacji czasopism naukowych”, po którym odbyła się dyskusja.

Spotkanie stanowiło okazję do wymiany doświadczeń oraz omówienia kluczowych wyzwań i perspektyw dla rozwoju nauki i edukacji wyższej. Współpraca między różnymi uczelniami m. in. technicznymi i wojskowymi pozwala na wypracowywanie nowych strategii i rozwiązań, które mogą przyczynić się do podniesienia jakości kształcenia w przyszłości.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele takich uczelni jak:

• Akademia Górniczo-Hutnicza
  • Akademia Sztuki Wojennej