Zmarł prof. Andrzej Białkiewicz – Rektor Politechniki Krakowskiej

Data: 24.03.2023 Kategoria: Ogólne

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci prof. dr hab. inż. arch. Andrzeja Białkiewicza, Rektora Politechniki Krakowskiej.

Prof. Białkiewicz ze swoją uczelnią związany był przez blisko 50 lat. Funkcję rektora sprawował od września 2020 r. Wcześniej był prorektorem Politechniki dwóch kadencji i wieloletnim kierownikiem Katedry Rysunku, Malarstwa i Rzeźby na Wydziale Architektury PK. Pracę naukową i dydaktyczną łączył z bogatą praktyką architektoniczną. Zmarł w środę 22 marca w godzinach późnowieczornych w Krakowie.

Żonie, Bliskim i Przyjaciołom Zmarłego, a także wspólnocie Politechniki Krakowskiej składamy wyrazy głębokiego współczucia.