Nauka górą! Wybierz swój kierunek studiów. Rekrutacja na studia już w czerwcu 2024

Aktualności

Zwycięskie siatkarki AZS ATH!

Data: 17.04.2023 Kategoria: AZS
Siatkarki Klub Uczelniany AZS ATH Bielsko-Biała pokonując zespół ze Złotoryi wygrały turniej półfinałowy o awans do II ligi PZPS kwalifikując się jedoocześnie do udziału w turnieju finałowym. Drugie miejsce, także z awansem zajęły zawodnicznki KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Nasze siatkarki rozpoczęły wczorajszy mecz bardzo skoncentrowane i pewne siebie. Od samego początku kontrolowały grę, wykonując doskonałe zagrywkę i zdobywając punkt za punktem. Przeciwniczki starały się nadrobić straty, ale nasze dziewczyny nie dawały im szansy i utrzymywały przewagę. Drugi set to moment dekoncentracji siatkarek AZS ATH i pomimo bardzo dobrej gry w końcówce seta, to rywalki ostatecznie wygrywają tą partię na przewagi 27:25. W trzecim secie przeciwniczki nie zamierzały się poddać i zaczęły grać bardzo agresywnie. Nasze zawodniczki jednak nie dały się zdominować i dzięki świetnej grze zespołowej udało im się zdobyć kolejne punkty i zwyciężyć w tym secie. Ostatni, czwarty set to dominacja naszych siatkarek i wygrana do 11, a w całym meczu 3:1 (25:13, 25:27, 25:17, 25:11).
Licznie zgromadzona publiczność nagrodziła nasze dziewczyny gromkimi brawami skandując długo "dziękujemy". Dużynom i kibicom biorącym udział w turnieju dziękujemy za niezapomniany weekend pełen sportowych emocji i wspaniałej rywalizacji.
Za dwa tygodnie zespół AZS ATH czeka turniej finałowy o awans do II ligi siatkówki kobiet. Wcześniej - w następny weekend studentki naszej uczelni rywalizować będą w Legnicy w Akademickich Mistrzostwach Polski.

Wyniki rozegranych meczów:

AZS ATH Bielsko-Biała - AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego 3:1 (22:25, 25:16, 25:22, 25:23)
AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego - KKS Złotoryja 3:0 (25:17, 26:24, 25:15)
KKS Złotoryja - AZS ATH Bielsko-Biała 0:3 (13:25, 27:25, 17:25, 11:25)