Nauka górą! Wybierz swój kierunek studiów. Rekrutacja na studia już w czerwcu 2024

Aktualności

Zwycięstwo siatkarek AZS ATH na inagurację turnieju

Data: 14.04.2023 Kategoria: AZS
Od zwycięstwa rozpoczęły turniej półfinałowy o awans do II ligi Polski Związek Piłki Siatkowej zawodniczki Klub Uczelniany AZS ATH Bielsko-Biała! W swoim pierwszym meczu pokonały KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego 3:1.

Mecz zaczął się bardzo wyrównanie, obie drużyny prezentowały wysoki poziom gry, a publiczność na trybunach była bardzo głośna i entuzjastyczna. W pierwszym secie nasze zawodniczki zdobyły przewagę kilku punktów, jednak przeciwniczki szybko się otrząsnęły i zdołały odrobić straty w koncówce seta, wygrywając go dzięki skutecznym atakom i blokom.

Drugi set rozpoczął się odwrotnie - to przeciwniczki objęły prowadzenie, ale nasze zawodniczki szybko zdołały się zebrać i wyrównać wynik. W tym secie po raz pierwszy w meczu zaczęły błyszczeć nasze przyjmujące, które świetnie radziły sobie z trudnymi serwisami rywalek a w ataku nie do zatrzymania była Karolina Szyszka (MVP tego spotkania). Ostatecznie drugi set padł łupem siatkarek AZS ATH.

W trzecim secie nasze zawodniczki zagrały jak z nut, dominując w każdym elemencie gry. Ich ataki były nie do obrony, bloki skuteczne, a przyjęcia perfekcyjne. Przeciwniczki nie miały nic do powiedzenia i trzeci set zakończył się również naszym zwycięstwem.

Czwarty set to typowy "rollercoaster". Zawodniczki z Zielonej Góry prowadziły już 19:12, ale pamiętajmy - gra się do końca. Siatkarki AZS ATH po serii bardzo dobrych zagrywek doprawadzją do remisu 22:22, a następnie wygrywają seta do 23, co wywołuje ogromną radość i euforię wśród zawodniczek, sztabu szkoleniowego i licznie zgromadzonych na trybunach hali sportowej ATH kibiców. Brawa za sportową postawę dla drużyny przyjezdnej oraz ukłony dla wspaniałych kibiców z Zielonej Góry!

Jutro kolejny dzień turniejowych zmagań. O godz. 16:30 zespół KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego zmierzy się z KKS Ren But Złotoryja. Transmisja online na kanale YouTube ATH. Zapraszamy!

©2023 UBB. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja: OPTeam S.A.