Szkolenia i kursy

Kurs Doskonalenia Zawodowego w ramach projektu Erasmus+

Data: 05.09.2022
Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W dniach 27.06-01.07.2022 na naszej uczelni odbył się kurs doskonalenia zawodowego skierowany do nauczycieli języka angielskiego, w ramach projektu e-CET finansowanego ze środków programu Erasmus+, realizowany przez pracowników Instytutu Neofilologii ATH.

Podczas kursu nauczyciele biorący w nim udział mieli dostęp do platformy e-learningowej z materiałami edukacyjnymi, stworzonymi przez zespół projektowy e-CET. Materiały te zostały podzielone na 3 moduły:

• moduł gramatyczny,
  • moduł metodyczny,
  • moduł ogólnojęzykowy.

W ramach każdego z nich uczestnicy mogli wykonywać różnorodne zadania, których celem było odświeżenie kompetencji językowych i metodycznych. Wykonywane ćwiczenia były przez cały okres kursu nadzorowane i oceniane przez zespół specjalistów.

Uczestnicy mieli okazję przetestować funkcjonalność platformy powstałej w ramach projektu. W niedługim czasie jej pełna wersja zostanie oddana do użytku dla wszystkich chętnych nauczycieli, którzy odczuwają potrzebę doskonalenia swojej wiedzy i umiejętności przydatnych w pracy zawodowej. Planowane są także warsztaty związane z jej obsługą – więcej informacji już wkrótce.

Osoby zainteresowane projektem zapraszamy do kontaktu z jego koordynatorem ze strony ATH: dr Elwira Lewandowska, Instytut Neofilologii ATH (elewandowska@ubb.edu.pl).