Szkolenia i kursy

Rozpoczęły się staże unijne dla studentów WBMiI

Data: 19.07.2022
Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Na Wydziale Budowy Maszyn i Informatyki uruchomiony został już po raz kolejny program trzymiesięcznych płatnych staży finansowanych z Funduszy Europejskich w ramach projektu „Studiuj w górach! – Program rozwoju ATH”.

W tym roku na staże zostało zakwalifikowanych 38 studentów i studentek Wydziału. Większość z nich już jest w trakcie ich realizacji w przedsiębiorstwach regionu, zwłaszcza branży motoryzacyjnej, maszynowej, elektromaszynowej, IT oraz w obszarze usług badawczo-rozwojowych.

Program staży unijnych to jedna z wielu dodatkowych możliwości wzbogacania programu studiów na kierunkach: Zarządzanie i inżynieria produkcji, Mechanika i budowa maszyn, Automatyka i robotyka, oraz Informatyka. Zakres staży związany jest ściśle z efektami kształcenia na studiowanych kierunkach i pozwala na ich praktyczne wykorzystanie podczas stażu.

Poprzez realizowane staże studenci poszerzają kompetencje zawodowe, rozwijają umiejętności interpersonalne w rzeczywistym środowisku pracy, zapoznają się z nowymi technologiami i koncepcjami zarządzania, nawiązują kontakty z potencjalnymi pracodawcami. Doświadczenia zdobyte podczas stażu zwiększają konkurencyjność studentów i absolwentów Wydziału na rynku pracy oraz możliwości uzyskania dobrego zatrudnienia i atrakcyjnych wynagrodzeń. Wysokie wynagrodzenia absolwentów Wydziału potwierdzają dane z najnowszej edycji systemu monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów (ELA).

Koordynatorzy ds. staży:
dr inż. Dorota Więcek i dr inż. Maria Baron-Puda