Szkolenia i kursy

Szkolenia unijne dla studentów Wydziału Budowy Maszyn i Informatyki

Data: 06.07.2022
Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W mijającym roku akademickim zorganizowano aż 41 certyfikowanych szkoleń dla studentów Wydziału Budowy Maszyn i Informatyki. Poszerzają one ofertę edukacyjną Wydziału, pozwalając zdobyć dodatkowe kompetencje i kwalifikacje oczekiwane przez pracodawców.

Wszystkie przeprowadzone szkolenia kończyły się certyfikowanymi egzaminami, które łącznie otrzymało aż 368 studentek i studentów. Kursy, uznawane przez przedsiębiorców, realizowane były m.in. w zakresie:

• lean manufacturing,
  • auditora wewnętrznego systemów zarządzania jakością (z egzaminem PCBC),
  • inżyniera jakości (z egzaminem PCBC),
  • wskaźnika OEE (mierzącego efektywność wykorzystania maszyn i urządzeń),
  • modelowania części w SolidWorks,
  • modelowania CAD w NX,
  • obsługi i programowania układu sterowania Sinumerik Operate (w szkoleniach: podstawowych, zaawansowanych, obróbki 5-osiowej, toczenia w kodzie G i frezowania w kodzie G – przeprowadzonych przez firmę Siemens),
  • obsługi i programowania robotów Kawasaki (Astor Kraków),
  • ECDL CAD,
  • ECDL Advanced Excel,
  • SEP G1 z eksploatacji i SEP G1 z dozoru instalacji, urządzeń elektrycznych,
  • obsługi i programowania falowników (Astor Kraków).

Szkolenia zostały sfinansowane z projektu unijnego „Akademia Przyszłości – Kompleksowy Program Rozwoju Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej” w ramach programu POWER.

Na następny rok akademicki przygotowywana jest równie ciekawa oferta, zarówno tematycznie, jak i pod względem liczby szkoleń.

dr inż. Dorota Więcek
Koordynator ds. szkoleń