- Strona główna
- Galeria zdjęć
28 maja 2024 roku w Zespole Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych w Bielsku-Białej (ZSEEiM) odbyła się uroczysta gala rozdania nagród w ramach ogólnopolskich Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości oraz Olimpiad Innowacji Technicznych w telekomunikacji i informatyce, elektronice i mechatronice, ochronie środowiska oraz mechanice.
Było to wyjątkowe wydarzenie, które zgromadziło najbardziej utalentowanych i kreatywnych młodych innowatorów z regionu, ich mentorów oraz opiekunów naukowi, przedstawicieli przemysłu, szkół oraz uczelni wyższych. Patronem naukowym wydarzenia oraz fundatorem nagród był Uniwersytet Bielsko-Bialski (UBB). Uczelnię reprezentował Prodziekan WBMiI Jacek Rysiński.
Olimpiady rozwijają pasję i kształtują umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy, zwiększając aktywność poznawczą uzdolnionej młodzieży. Dzięki temu uczniowie są lepiej przygotowani do dalszego kształcenia, co ułatwia im ścisłą współpracę z wyższymi uczelniami oraz pracodawcami - tymi słowami wydarzenie rozpoczął Dyrektor ZSEEiM mgr inż. Jacek Zieliński.
Prorektor UBB prof. Tomasz Knefel, zwracając się do finalistów oraz laureatów, powiedział: Chciałbym w tym miejscu pogratulować wszystkim olimpijczykom. Doceniamy wielki wysiłek i zaangażowanie w realizację projektów, w zdobywanie wiedzy i nabywanie nowych umiejętności. Wiemy, że prace konkursowe należało wykonać równocześnie z realizacją zobowiązań wobec szkoły. Zatem macie w sobie wielki potencjał. Jestem przekonany, że w dalszym ciągu będziecie kontynuować swój rozwój. Gratuluję waszym Rodzicom, ponieważ wiem, że od nich również uzyskaliście duże wsparcie.
Państwu Profesorom, opiekunom młodych twórców, wszyscy dziękujemy za trud, życzliwość, konsekwencję i wytrwałość w przekazywaniu wiedzy i kształtowanie właściwych postaw naszej młodzieży. To jest wielki wkład w naszą wspólną przyszłość!.
Prodziekan WBMiI Jacek Rysiński podkreślił w swoim wystąpieniu , że: Prace uczniów przygotowane i prezentowane podczas olimpiady cechują się wyjątkowo wysokim poziomem merytorycznym i innowacyjnością. Są to projekty interdyscyplinarne, łączące wiedzę z różnych dziedzin techniki i nauki, co świadczy o szerokim zakresie umiejętności uczestników. Wiele z prezentowanych projektów posiada potencjał, który zasługuje na ochronę patentową. Patenty nie tylko chroniłyby rozwiązania konstrukcyjne lub programowe, ale również umożliwiałyby ich dalszy rozwój i komercjalizację. Tak wysoki poziom prac uczniowskich pokazuje, jak wielki potencjał tkwi w młodych talentach, a ich rozwój może przyczynić się do postępu technologicznego i naukowego.
Olimpiada Innowacyjności to coroczny konkurs, którego celem jest promowanie nowatorskich pomysłów i rozwiązań w różnych dziedzinach nauki i technologii. W tegorocznej edycji uczestnicy zaprezentowali niezwykle inspirujące projekty, które mogą mieć realny wpływ na naszą przyszłość.
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i uczestnikom za ich ciężką pracę, zaangażowanie i inspirujące pomysły. Wasza kreatywność i determinacja są dowodem na to, że przyszłość nauki i technologii jest w dobrych rękach. Dziękujemy również wszystkim sponsorom, partnerom i organizatorom za wsparcie i pomoc w realizacji tego wspaniałego wydarzenia. Razem możemy kształtować lepszą przyszłość!
©2023 UBB. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja: OPTeam S.A.